Facebook - obec Dobšice

Přiobecní tábor – hurá za zábavou a poznáním

Ve dnech 17. až 21. července 2017 pořádala obec Dobšice ve spolupráci se Střediskem volného času Znojmo přiobecní tábor. Z obce vyjíždělo každé ráno 47 dětí a čtyři vedoucí.

V pondělí jsme se seznámili s dětmi ze Znojma, naučili se vyrábět výrobky z bavlnek, saténových šňůr a bužírek a prověřili svou fyzickou zdatnost pěší túrou na koupaliště a následně do Dobšic. V úterý jsme navštívili Jadernou elektrárnu Dukovany, viděli dva populárně naučné filmy a společně se známými herci si prohlédli chod elektrárny (i když jen na modelech). Nejpůsobivější byla návštěva přímo v modelu reaktoru. Poté jsme se přesunuli do Třebíče a prohlédli si baziliku a Židovskou čtvrť. Ve středu jsme se ve Slupi dozvěděli mnoho zajímavostí o renesanční stavbě velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Čtvrtek byl ve znamení velké hry. Táborníci se v Permoniu v Oslavanech rozdělili na skupinky po čtyřech a vydali se v interaktivní hře prozkoumat tajemství stará miliony let a poučit se o vzniku a těžbě uhlí. Všem se nakonec podařilo ulovit permoníka a některým dokonce vícekrát. Protože nám počasí velmi přálo a udeřila veliká horka, ochladili jsme svá těla v pátek v Mikulově v Jeskyních na Turoldu. Podívaná to byla vskutku nádherná, i když v jezerním dómu chyběla voda. A těch zdolaných schodů bylo nepočítaně.

Společně jsme toho hodně viděli, hodně zažili i vyzkoušeli na vlastní kůži. Už se těšíme, kam se podíváme o příštích prázdninách.

 
Zajímavé odkazy
Aktuality e-mailem
Po registraci budete jednou týdně dostávat e-mailem přehled nejnovějších článků.

Banner
Banner

Banner
Banner
Banner

odapdy

Interaktivní mapa

mapa

Kontakty


tel: 515 225 975

email: obec@dobsice.cz

fax: 515 225 975

adresa: Brněnská 70, 671 82 Dobšice

č. účtu: 182859640/0300

varibalni symboly ke stažení zde

více kontaktů zde


mapa


Banner
Banner
Banner

mapy

Banner
Portál pro uveřejnění

Jižní Morava Info

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu