Facebook - obec Dobšice

Oficiální webové stránky obce DOBŠICE

_DSC0458.jpg

Obec se rozléhá na katastru o velikosti 474 ha a v současné době zde žije 2335 obyvatel. Název obce je zřejmě odvozen od osobního jména Dobeš, ovšem později byly užívány názvy jiné: Stošíkovičky, Tesswitz - v různých obměnách. Původní pojmenování bylo obci vráceno po vzniku Československé republiky. České osídlení v době založení kláštera bylo postupně rozšiřováno německými kolonisty, kteří se nakonec stali převládající národnostní složkou vesnice.
Ves se připomíná nejprve roku 1190, kdy kníže Ota. Číst dále.

josefska

 

MDŽ

V sobotu 4. března 2017 od 19 hodin se v místní sokolovně koná společenský taneční večírek u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. K poslechu a tanci hraje Nezmar trio. Pořádá oddíl ASPV Sokol...
Celý článek...

Masopust v Seefeld-Kadolz

V úterý 28.2.2017 pořádá obec Dobšice zájezd na Masopustní veselici v partnerské obci Seefeld - Kadolz. Odjezd autobusu ve 14 hodin od mateřské školy. Přihlášky přijímá obecní úřad - Ing. Komárková.
Celý článek...

Putování po dobšických...

V sobotu 18.února 2017 se koná Putování po dobšických sklípcích. Start v 10 hodin před Sokolovnou. Pořádají vinaři Dobšice.
Celý článek...

Masopustní průvod

Obec Dobšice a Sdružení hasičů zve účastníky Masopustního průvodu masek po obci na stanoviště v sobotu 18.2.2017 do sokolovny na 8 hodinu.
Celý článek...

Masopustní rej

V sobotu 18.2.2017 se koná Masopustní rej s průvodem po obci od 9 hodin a večerní zábavou v místní sokolovně od 20 hodin. K poslechu a tanci hraje Duo Arcona. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů.
Celý článek...

SILVESTR 2016

Moped Team, Sbor dobrovolných hasičů a Dobšické národní divadlo srdečně zvou 31. prosince 2016 na silvestrovskou oslavu do místní sokolovny. Přijďte se pobavit a přivítat rok 2017!
Celý článek...

Půjdem spolu do Betléma

Ve středu 21.12.2016 od 18 hodin se před mateřsku školou koná tradiční "Půjdem spolu do Betléma". Kulturní pásmo pod záštitou ZŠ a MŠ Dobšice, nabídneme svařené víno i námořnický čaj.
Celý článek...

10-leté výročí Dobšického...

V sobotu 17.12.2016 v 18 hodin přijďte do sokolovny oslavit desetileté výročí Dobšického národního divadla.
Celý článek...

Předvánoční koncert Amatérů

V neděli 11.12.2016 od 16 hodin se přijďte do sokolovny naladit na vánoční notu s předvánočním koncertem dechového orchestru Amatéři.
Celý článek...

Mikulášovo odpoledne

V sobotu 3.12.2016 od 14:30 hodin proběhne v sokolovně "Mikulášovo odpoledne". Oblékněte masky a přijďte se pobavit.
Celý článek...

Zahájení adventu

V pátek 2.12.2016 od 18 hodin před mateřskou školkou slavnostně rozsvítíme stromeček a adentní výzdobu. Připraven bude námořnický čaj a svařené víno.
Celý článek...

Beseda seniorů

V pátek 25.11.2016 od 16:30 hodin v místní sokolovně se koná BESEDA SENIORŮ. Zábavný program a bohaté občerstvení zajištěno. K poslechu a tanci hraje NEZMAR TRIO. Pořádá Sociální komise Rady obce...
Celý článek...
Zajímavé odkazy
Aktuality e-mailem
Po registraci budete jednou týdně dostávat e-mailem přehled nejnovějších článků.

Banner
Banner

Banner
Banner
Banner

odapdy

Interaktivní mapa

mapa

Kontakty


tel:515 225 975

email:obec@dobsice.cz

fax:515 225 975

adresa:

Brněnská 70
671 82 Dobšice

více kontaktů zde


mapa


Banner
Banner
Banner

mapy

Banner
Portál pro uveřejnění

Jižní Morava Info

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu