Z lidových krojů Znojemska se nám ničeho nezachovalo, pouze ve sbírkách textilu Jihomoravského muzea ve Znojmě se nalézá několik krojových částí, mezi nimiž kompletní mužský a ženský kroj z Louckého panství.
Tyto kroje nesou převážně tvary krojů horáckých s místními doplňky typickými pro národopisnou oblast znojemskou.
Mužský kroj sestává z kalhot, blůzy, vesty, čepice a střevíců:
- kalhoty: úzké, soukenné nohavice světlemodré barvy
- blůza: krátká z černého sukna s fazónovým límcem, dvouřadá se čtyřmi zdobenými knoflíky po každé straně, na levé náprsní straně se všitou kapsičkou
- vesta: světlezelená z atlasu, přední okraj límečku a vesty je lemován žlutou (zlatou)lemovkou. Vesta se zapíná na osm zlatých knoflíků. Na levé náprsní straně vesty je přišitá malá kapsička. Vesta má podšívku z proužkovaného kanafasu.
- čepice: sestává z vlastní čepice lemované hnědým kožešinovým pásem v šířce 5 cm. Na zadní straně této čepice se zvedá 30cm vysoký vyztužený výstupek po celém svém okraji lemovaný hnědou kožešinou ve stejné šíři, jako u vlastní čepice. Výstupek, který je na svém dolním okraji široký 28 cm a horním okraji 35cm, je na vnitřní straně potažen zeleným sametem a na vnější straně hnědým sametem. Vrchní kryt čepice jest z černožlutého sametu , klínově se sbíhajícího do středu. Žluté sametové klíny mají našity po dvou černých proužcích
- střevíce : černé polobotky s velkou kovovou stříbrnou sponou. Stříbrná spona o velikosti 11x5 a šíři 1 cm je opatřena uprostřed hrotitým uzávěrem, který držel kožený řemínek a velký kožený jazyk střevíce.
- Muži nosívali kolem krku černý nákrčník nebo šátek.
Ženský kroj sestává z bílé dlouhé sukně, spodní organtýnové sukně, zástěry, živůtku a čepce z černé krajkoviny včetně bílých atlasových střevíčků.
- sukně : z bílého plátna v pasu o šíři 90 cm a na spodním okraji 280 cm
- sukně spodní : z bílého organtýnu o stejné velikosti
- zástěra : hedvábné stálorůžové barvy, vdané ženy nosily zástěry barvy modré
- živůtek : z tmavomodrého rypsu s všitou vestičkou z černého hedvábí
- čepec : čepec dívčí z bílého brokátu s květinovými vzory, vpředu se zlatým dracounem v šíři 5 cm a stuhou zdobenou květinami. Čepec z černé krajkoviny pro vdanou paní, k hornímu okraji rozšířen a opatřen zdobenou bílou širokou stuhou, výška čepice 35 cm. Čepec svatební ze zlatého dracounu s bílou hedvábnou stuhou zdobenou květinami, výška čepice 37 cm
- střevíce : z bílého atlasu vpředu zdobenou oválnou broží z barevných korálků
Z tohoto pozůstatku mužského a ženského kroje, jehož některé části jsou již značně sešlé, a z počtu dalších 14-ti čepců se dá usuzovati, že tento kroj byl běžně užíván v obcích bývalého Louckého panství během druhé poloviny minulého století.