Facebook - obec Dobšice

Přiobecní tábor – hurá za zábavou a poznáním

Ve dnech 17. až 21. července 2017 pořádala obec Dobšice ve spolupráci se Střediskem volného času Znojmo přiobecní tábor. Z obce vyjíždělo každé ráno 47 dětí a čtyři vedoucí.

V pondělí jsme se seznámili s dětmi ze Znojma, naučili se vyrábět výrobky z bavlnek, saténových šňůr a bužírek a prověřili svou fyzickou zdatnost pěší túrou na koupaliště a následně do Dobšic. V úterý jsme navštívili Jadernou elektrárnu Dukovany, viděli dva populárně naučné filmy a společně se známými herci si prohlédli chod elektrárny (i když jen na modelech). Nejpůsobivější byla návštěva přímo v modelu reaktoru. Poté jsme se přesunuli do Třebíče a prohlédli si baziliku a Židovskou čtvrť. Ve středu jsme se ve Slupi dozvěděli mnoho zajímavostí o renesanční stavbě velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Čtvrtek byl ve znamení velké hry. Táborníci se v Permoniu v Oslavanech rozdělili na skupinky po čtyřech a vydali se v interaktivní hře prozkoumat tajemství stará miliony let a poučit se o vzniku a těžbě uhlí. Všem se nakonec podařilo ulovit permoníka a některým dokonce vícekrát. Protože nám počasí velmi přálo a udeřila veliká horka, ochladili jsme svá těla v pátek v Mikulově v Jeskyních na Turoldu. Podívaná to byla vskutku nádherná, i když v jezerním dómu chyběla voda. A těch zdolaných schodů bylo nepočítaně.

Společně jsme toho hodně viděli, hodně zažili i vyzkoušeli na vlastní kůži. Už se těšíme, kam se podíváme o příštích prázdninách.

 
Zajímavé odkazy

Banner
Banner

Banner
Banner
Banner

odapdy

Interaktivní mapa

mapa

Kontakty


tel: 515 225 975

email: obec@dobsice.cz

fax: 515 225 975

adresa: Brněnská 70, 671 82 Dobšice

č. účtu: 182859640/0300

varibalni symboly ke stažení zde

více kontaktů zde


mapa


Banner
Banner
Banner

mapy

Banner
Portál pro uveřejnění