Dobšice

Počasí Dobšice - Slunečno.cz

Dobšice

telefon: +420 515 249 030

fax: +420 515 225 975

email: obec@dobsice.cz

adresa: Brněnská 70, 671 82 Dobšice

ID datové schránky: ngyaz88

 

Případné platby můžete poukázat: ke stáhnutí zde

Za sokolovnou č. 9

Dobšice 671 82

Knihovnice: Lenka Šubertová

TELEFON: +420 608 856 850

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.dobsice.knihovna.cz

 

Otvírací doba:

Úterý 15:00 - 18:00  
Středa 12:00 - 15:00  
Čtvrtek 09:00 - 12:00 15:00 - 18:00

 

 

 

Několik potřebných informací

Máme velký výběr literatury pro děti - pohádky a příběhy, dívčí romány, ale i romány pro dospělé, životopisy, cestopisy, detektivky, knihy válečné, též knihy naučné, o zvířatech, přírodě, zahrádkářství a různé encyklopedie.
Odebíráme různé druhy časopisů pro ženy, muže i děti (ABC, Praktická žena, Vlasta, Bravo...). Vybere si zde opravdu každý.

Čtenářem se může stát dospělý nebo dítě od šesti let, mladší v doprovodu rodičů. Každého půl roku se knihovní fond doplňuje literaturou všech žánrů. Knihy se půjčují na dobu jenoho měsíce, prodloužení je možné až třikrát. Po domluvě poskytujeme službu donášky knih do domu starým nebo nemocným lidem. Pro větší pestrost výběru knih využíváme Výměnný fond Městské knihovny Znojmo. Čtenáři, který nezíská potřebnou knihu v naší knihovně, je možno zařídit meziknihovní výpůjčku. Jedná se zejména o studenty a lidi, kteří potřebují odborné knihy pro své vzdělávání. Knihy jsou dodávány obratem. 
Zařídíme Vám rezervaci právě půjčených knih a rezervaci přístupu na internet. Toto lze  buď osobně v provozních hodinách knihovny nebo na výše uvedeném tel.čísle.

Součástí knihovny je i Informační centrum. Jsou zde k dispozici 3 počítače a tiskárna k vytištění získaných informací. Projekt spolupráce s ostatními informačními zdroji, elektronická komunikace a využití obecních internetových stránek je blízkou budoucností.

Informační centrum funguje i jako místo technické a první pomoci cykloturistům a je zde možnost získání turistických známek, cykloturistických průvodců, map, turistických prospektů a informací o zajímavých místech okolí Dobšic, Znojma a celého Podyjí.

Kdo se zajímá o naše zahraniční sousedy z Rakouska, může v Informačním centru zdarma obdržet ,,Impulsy přes hranici'' - časopis o setkávání a spolupráci českých a rakouských občanů. V časopise se dozvíte i různé zajímavosti ze života příhraničních obcí na rakouské i české straně hranic.

V Informačním centru mohou získat informace i začínající podnikatelé o možnosti financování a podpor pro české malé a střední podniky v Rakousku. 

Přihlášení do knihovny a přístup na internet je bez poplatku. Za úhradu je pouze tisk dokumentu a to za 2,--Kč za stranu.
V knihovně je možno koupit disketu ke stažení dat z internetu za cenu 10,--Kč

Méně příjemnou záležitostí je postih za nedodržení výpůjční lhůty. Zapomnětlivost je lidská, ale je třeba chránit knižní fond a neblokovat jeho možné půjčení ostatním.
1.upomínka - bezplatná
2.upomínka - 10,--Kč
3.upomínka - 30,--Kč

V knihovně a Informačním centru je příjemné prostředí a dostatek místa ke studiu i k trávení volného času.

Soubory ke stažení:
Download this file (knihovnirad.doc)Řád knihovny

Užitečné odkazy

1547cs 1 big

Logo MVS

daniz

lahofer

logo

logo

logo

Logoidsjmk

logo mark

np

soc

vinarstvi

© 2022 Obec Dobšice. Všechna práva vyhrazena.

GOLDEN ORANGE

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o použití cookies