Dobšice

Počasí Dobšice - Slunečno.cz

Dobšice

telefon: +420 515 249 030

fax: +420 515 225 975

email: obec@dobsice.cz

adresa: Brněnská 70, 671 82 Dobšice

ID datové schránky: ngyaz88

 

Případné platby můžete poukázat: ke stáhnutí zde

Tímto žádáme všechny občany, kteří jsou v karanténě z důvodu podezření na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19 případně občané s pozitivním nálezem na onemocnění COVID-19 v domácím léčení, aby své odpady dočasně netřídili. Tímto žádáme všechny občany, kteří jsou v karanténě z důvodu podezření na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19 případně občané s pozitivním nálezem na onemocnění COVID-19 v domácím léčení, aby své odpady dočasně netřídili.

Veškeré odpady z domácnosti dávejte v zavázaných pytlích (2 pevné pytle do sebe) do popelnice na komunální odpad. V ideálním případě pytle z vnějšku vydezinfikujte.

Snížíte tak riziko nákazy našich pracovníků, kteří vám pravidelně sváží odpad a i vašich spoluobčanů, kteří nosí odpady do barevných kontejnerů na tříděný odpad.

Zároveň upozorňujeme, že při svozu komunálního odpadu, bude vysypána vždy jen odpadová nádoba. Z bezpečnostních důvodů nebude vyvezen žádný odpad navíc odložený vedle popelnic. Toto opatření se týká i tříděných odpadů. Prosíme tedy, pokud jsou kontejnery plné, neodkládejte vedle nich další odpad.

Děkujeme za vaši ohleduplnost

Základní informace a doporučení pro občany

Soubory ke stažení:
Download this file (COVID-19_letak+starostum.pdf)COVID-19_letak+starostum.pdf

Jsme v tom společně!Jsme v tom společně!Celosvětově se řadu týdnů řeší nákaza virem COVID-19. Ohnisko se bohužel přesunulo do Evropy a významně se dotýká naší země. Koronavirová pandemie se dostala do popředí společenské diskuze. Pomoc jednotlivcům, celým rodinám i všem obyvatelům České republiky je samozřejmá, jsme v tom přece všichni společně. Znevažování onemocnění a nerespektování legislativy není v současné době na místě. Změnou přístupu, chování a návyků dokážeme všichni dohromady situaci zvládnout. Respektujme ve vlastním zájmu aktuální potřeby společnosti!Apelujeme proto na všechny občany České republiky, aby chránili své zdraví a přispěli svým počínáním k ozdravení celé populace. Respektování nastavených opatření znamená nejen dodržování legislativy, ale i dodržování hygienických a morálních pravidel s uvědoměním si mezigeneračních, a pro starší populaci, možná i fatálních dopadů. I přes mnohá a opakovaná upozornění a stovky telefonátů, se na veřejnosti a ve zdravotnických zařízeních objevují naši starší spoluobčané. Téměř všichni jsme jistě zaznamenali, že zejména pro seniory může být jakýkoliv styk s infekční osobou a nemocí COVID-19 velmi nebezpečný až fatální. Jsou zkrátka ti nejzranitelnější z nás. Pokusme se proto všichni svojí cestou seniory přesvědčit, že se mají co nejvíce chránit, držet se v bezpečí domova, zbytečně nevycházet, požádat o donesení nákupu, lékařům se neostýchat zavolat a nikam necestovat městskou hromadnou dopravou.Tak, jako jsme se již napříč generacemi naučili preventivně pečovat o své osobní bezpečí, nenechat se napálit a nestát se obětmi trestných činů, pojďme si i teď jít navzájem příkladem a počínejme si tak, abychom přispěli k zamezení šíření nákazy.Školáci, nescházejte se v parcích ve skupinkách, nepořádejte párty, jděte příkladem svým prarodičům dodržováním bezpečnostních opatření. Babičky, dědečky, tetičky i strýčky přesvědčte svým chováním k tomu, že ani oni nebudou podceňovat doporučení související s aktuální zdravotní hrozbou.plk. Zuzana Pidrmanováoddělení prevence Policejního prezidia ČR17. 3. 2020

V pátek 22. května 2020 od 17 hodin v sokolovně v Dobšicích se koná Devastating Metal Minifest.

V sobotu 6.4.2020 v sokolovně se koná Turnaj o pohár starosty pro 2., 3. a 4. ligu. Prezentace 8:30 - 9:00 hodin.

Maminky z kroužku Klubíčko pořádájí burzu dětského oblečení ve dnech 27. a 28. března 2020, přijďte si nakoupit pro děti.

V sobotu 21. března 2020 v 9 hodin se uskuteční Dobrovolný úklid obce. Sraz před obecním úřadem. Pracovní rukavice s sebou, ostatní pomůcky zajistí obecní úřad.

Kontejnery na ukládání bioodpadu ze zahrádek budou přistaveny dle následujícího harmonogramu:

 

V sobotu 17. srpna 2019 od 12 hodin u Sokolovny pořádá Moped Dobšice - S11 11. ročník setkání mopedů spojených s vyjížďkou. Akce se koná ve spolupráci s Obcí Dobšice.

 

Svazek znojemských vinařských obcí DANÍŽ pořádá vinařský zájezd po Jižní Moravě v pátek 23.8.2019. Zájemci se mohou přihlásit na OÚ Dobšice u Ing. Komárkové.

Dobývání dobšických sklípků se koná 13. 7. 2019 od 13 do 21 hodin.

Ve dnech 11. - 14. července 2019 zveme na akce v rámci Multimediálního projektu prezentujícího aktivity znojemska spojené s rokem 1809 pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje .

V sobotu 13.7.2019 zveme na nádvoří Louckého kláštera od 21:30 hodin na INFERNO 1809. Příběh Jana Prokeše ze seriálu Moravské elegie znovu ožívá.

Kovbojský saloon "V pravé odpoledne" se koná v dobšické sokolovně v sobotu 22.6.2019 od 17 hodin. Pořádá obec Dobšice a znojemští countrymani.

Sokol Dobšice ve spolupráci s Obcí Dobšice zve na fotbalový turnaj žáků - XII. ročník "O pohár starosty Dobšic", který se koná 8.6.2019 od 8:30 hodin ve sportovním areálu.

Sokol Dobšice ve spolupráci s Obcí Dobšice zve na fotbalový turnaj přípravek - XIV. ročník Memoriálu Josefa Nesnídala. Akce se koná 8.6.2019 ve sportovním areálu v Dobšicích od 8:30 hodin.

Soubory ke stažení:
Download this file (Memoriál Nesnídal.docx)Memoriál Nesnídal.docx

V sobotu 25. května 2019 ve sportovním areálu obce Dobšice se koná 15. ročník Dětského pětiboje. Registrace závodníků od 8:30 hodin. Začínáme v 9 hodin. Přijďte zasportovat se svými dětmi!

V sobotu 11. května 2019 od 17 hodin v Restauraci Sapík se koná 20.ročník Vernisáže OVARt.

Nadace Partnerství a Weinviertel Tourismus GmbH Vás srdečně zve na cyklojízdu Na kole po stopách železné opony - setkávání k 30. výročí otevření hranic. Cyklojízda se uskuteční 8. – 11. května 2019 podél česko-rakouské a slovensko-rakouské hranice v úseku Znojmo – Schloßhof.

Akce se koná za finanční podpory z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republika v rámci programu INTERREG V-A Rakousko - Česká republika.

Pozvánku a podrobný itinerář jízdy najdete v příloze.

Případní zájemci se mohou nahlásit na OÚ Dobšice do 12.3.2019

Soubory ke stažení:
Download this file (Itinerář cyklojízdy - CZ.PDF)Itinerář cyklojízdy - CZ.PDF

V sobotu 4. května od 19 hodin se v dobšické sokolovně uskuteční představení LIMONÁDOVÝ JOE. Ochotnický divadelní spolek Mošna, Vraňany.

VÝSTAVA NĚMECKÝCH OVČÁKŮ V DOBŠICÍCH

            Kynologický klub Dobšice byl Českým klubem německých ovčáků pověřen pořádáním Oblastní výstavy tohoto plemene.

Zveme tímto všechny příznivce kynologie na 1. Oblastní výstavu německých ovčáků, kterou pořádá náš kynologický klub ve spolupráci s obcí Dobšice.

Výstava proběhne dne 4. 5. 2019 na kynologickém cvičišti v Dobšicích. Po oficiálním zahájení v 9.00 hod. budou postupně vystavováni a hodnoceni ovčáci krátkosrstí i dlouhosrstí. Zvlášť se posuzují psi a feny, kteří jsou rozděleni do čtyř tříd různých věkových kategorií.  Očekáváme účast chovatelů ze všech koutů ČR i ze zahraničí, výstavy se zúčastní i psi, se kterými trénujeme na našem cvičišti. Pro vítěze jednotlivých tříd jsou připraveny poháry i další zajímavé ceny.

Výstava se koná za každého počasí.  Těšíme se na všechny. Na vystavovatele, kynology i na návštěvníky, kteří třeba jen přijdou obdivovat německého ovčáka.

Z důvodu nepřiznivého počasí se pálení čarodějnic uskuteční v náhradním termínu - úterý 7. května 2019

V úterý 30. dubna 2019 ve sportovním areálu se uskuteční Pálení čarodějnic. Bohatý program, vstupné 50 kč, děti zdarma. Pořádá Místní Sdružení dobrovolných hasičů a Obec Dobšice.

Na zelený čtvrtek 18. dubna 2019 od 17:30 hodin v Hospůdce v sokolovně bude vyhlášen Okurkový král. Příjďte ochutnat soutežní vzorky okurek, speciální zelené pivo a jiné dobroty ze znojemských okurek.

MVDr. Borkovec přijede očkovat psy a kočky 10. dubna 2019 od 16:30 do 17:30 hodin ve dvoře u Obecního úřadu Dobšice.

V sobotu 6. dubna 2019 od 8:30 hodin v sokolovně se koná turnaj ve stolní tenise.

Obchod Chráněných dílen Znojmo Baltazar ve spolupráci s Obcí Dobšice pořádá Sbírku šatstva. V pátek 5. dubna 2019 od 15 do 18 hodin v sokolovně v Dobšicích.

V sobotu 23. března 2019 se v zasedací místnosti Obecního úřadu v Dobšicích konalo slavnostní uvítání nových občánků do života obce.

Přivítáni byly: Nikola Stojar, Karolína Sochorová, Laura Dohnalová, Jiří Procházka, Tom Řezník, Michal Petrželka, Jan Ševčík, Amálie Komendová, Vítězslav Hlávka, Jiří Mikulášek.

Všem zúčastněným zpříjemnily slavnostní chvíle děti z mateřské a základní školy kulturním pásmem.

Našim nejmenším přejeme spokojené dětství, zdraví, štěstí a šťastnou budoucnost.

Maminky z Kroužku Klubíčko a Obec Dobšice pořádají Burzu dětského oblečení v pátek 22.3.2019 a v sobotu 23.3.2019. Přijďte si levně nakoupit oblečení pro děti.

V sobotu 16. března 2019 od 19 hodin v místní sokolovně se koná Josefská zábava. Pořádá Obec Dobšice a dechový orchestr Amatéři. Vstupné 100 Kč.

Dobrovolný úklid pod názvem "Ukliďme si obec" se koná 16. března 2019. Sraz v 9 hodin u Obecního úřadu. Pracovní rukavice s sebou.

Kontejnery pro uložení rostlinného materiálu ze zahrad budou po obci rozmístěny dle následujícího harmonogramu:

Vodácký oddíl Neptun Znojmo pořádá Vodácko-skautský maškarní bál v sobotu 9. března 2019 od 20 hodin v sokolovně v Dobšicích. K poslechu a tanci hraje kapela POD VLIVEM FOODOO. Bohatá tombola. Vstupné 150 Kč.

Taneční večírek u příležitosti Mezinárodního dne žen se koná v pátek 8. března 2019 od 19 hodin v místní sokolovně. K tanci i poslechu hrají SOUSEDÉ. Pořádá kulturní komise obce Dobšice a oddíl ASPV Sokol Dobšice.

Ve středu 27. února 2019 obec Dobšice pořádá zájezd na divadelní představení do Horáckého divadla Jihlava "ŠAKALÍ LÉTA" . Odjezd v 17 hodin z ul. Za Školkou (před nábytkem TPZ). Cena 250 Kč Závazné přihlášky přijímá na OÚ Dobšice Ing. Komárková. Tel: 515 249 030.

Masopustní rej se uskuteční v sobotu 16. února 2019. Od 9 hodin průvod masek po obci. Od 20 hodin taneční zábava v sokolovně. Hraje Duo Amadeus.

Putování po dobšickcýh sklípcích se koná 16. února 2019. Zahájení u Sokolovny od 10 hodin. Pořádá Spolek dobšických vinařů.

Z důvodů státního svátku  v úterý 1.1.2019 bude svoz komunálních odpadů v náhradním termínu, a to ve středu 2.1.2019.

Oznamujeme občanům, že ve dnech 27.,28. a 31.12.2018 bude uzavřena přepážka pokladny a podatelny. Nebude možné přijímat hotovostní platby ani nebude možné provést legalizaci a vidimaci ani služby CZECHPoint.

Srdečně zveme do Sokolovny v Dobšicích na oslavu Silvestra 2018 v pondělí 31. prosince 2018 od 19 hodin. Hraje Duo Carrie, Pořádá Moped Team S11 a Sbor Dobrovolných Hasičů Dobšice. Vstupné 100,-

Ve středu 19.prosince 2018 v 18 hodin před mateřskou školou pořádá obec Dobšice tradiční setkání občanů a dětí u vánočních stromů "Půjdem spolu do Betléma"

Ve středu 12. prosince 2018 od 17 hodin v místní sokolovně se koná Vánoční akademie Dětského domova Znojmo.

V neděli 9. prosince 2018 od 16 hodin v místní sokolovně Vás naladí poslechový koncert svými melodiemi vánoční atmosferou. Pořádá Obec Dobšice a Dechový orchestr Amateří z Dobšic.

V sobotu 1. prosince 2018 od 14:30 hodin v sokolovně se koná Mikulášovo odpoledne plné překvapení. Děti v maskách vítány.

Obec Dobšice zve v pátek 30. listopadu 2018 od 18 hodin na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní výzdoby před mateřsku školou.

Výstava fotografií se koná v restauraci Sapík dne 17. listopadu 2018 od 17:11 hodin.

Ve dnech 7.11. - 9.11.2018 (středa,čtvrtek,pátek) bude zcela uzavřena silnice na ulici Dyjská z důvodů pokládky asfaltového krytu na komunikaci.

Objížďka do obce Dyje je po trase ul. Brněnská, Znojemská, Dobšická, Družstevní a dále po silnici směr Brno na "Dyjskou křižovatku" (kruhový objezd) a do obce Dyje.

V sobotu 20. října 2018 se v zasedací místnosti Obecního úřadu v Dobšicích konalo slavnostní uvítání nových občánků do života obce.

Přivítáni byly:

 • Bitalová Anna,
 • Malárová Zuzana,
 • Zálešáková Anna,
 • Němcová Ela,
 • Stehlíková Adéla,
 • Brandejs Teodor,
 • Zajíc Tomáš,
 • Vincour Filip,
 • Vincour Štěpán,
 • Svobodová Adéla,
 • Dočkal Jiří,
 • Sáblík Miroslav..

Všem zúčastněným zpříjemnily slavnostní chvíle děti z mateřské a základní školy kulturním pásmem.

Našim nejmenším přejeme spokojené dětství, zdraví, štěstí a šťastnou budoucnost.

 

Beseda seniorů se uskuteční v pátek 23. listopadu 2018 od 16:30 v sokolovně. Bohatý program i večerní zábava s dechovkou Amatéři zajištěna. Pořádá Sociální komise Rady obce Dobšice.

V pátek 9.listopadu 2018 od 18 hodin na návsi u hostince Sapík se budou světit martinská vína. Přijede Sv. Martin na bílém koni a Spolek přátel hroznové kozy zinscenuje kulturní pásmo. Pořádá Spolek dobšických vinařů ve spolupráci se Spolkem přátel hroznové kozy a obcí Dobšice.

V pátek 5. října 2018 od 15 do 18 hodin bude Sbírka šatstva v sokolovně v Dobšicíh. Pořádá Obchod Chráněných dílen Znojmo Baltazar ve spolupráci s Obcí Dobšice.

Rozpis přistavení kontejnerů pro sběr rostlinného materiálu ze zahrad viz níže.

Kovbojský večer se uskuteční 3. listopadu 2018 od 18 hodin v sále Sokolovny v Dobšicích. Pořádají Znojemští Countrymani ve spolupráci s Obcí Dobšice.

20. října 2018 od 14 hodin v Sokolovně se koná 5. ročník Folkfestu.

Obec Dobšice Vás zve na Přednášku k 100. výročí vzniku samostatného státu, která se koná 15. října 2018 od 16 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Dobšice.

Ve dnech 28. až 30. září 2018 se koná Svatováclavské posvícení. Bohatý program, zavádění po obci s dechovkou Amatéři a taneční zábava se skupinou Víkend.

 

Maminky z kroužku Klubíčko a Obec Dobšice pořádají ve dnech 21. a 22. září 2018 Burzu dětského oblečení. Přijďte si levně nakoupit pro své ratolesti.

Ve dnech 19. a 21. září 2018 pořádá DSO Znojemsko Evropský den bez aut pro děti mateřských a základních škol.

Rozloučení s prázdninami se uskuteční v sobotu 1. září 2018 od 14 hodin ve sportovním areálu za řekou Dyje. Pořádá Obec Dobšice.

Užitečné odkazy

daniz

lahofer

logo

logo

logo

Logoidsjmk

logo mark

np

soc

vinarstvi

© 2020 Obec Dobšice. Všechna práva vyhrazena.

GOLDEN ORANGE

Prohlášení o přístupnosti